Küpsiste kasutamise põhimõtted

Uuendatud 7. mail 2018

 

Kui kasutate Orioni veebiteenust, saadab konkreetne veebiteenus teie seadme brauserisse ühe või mitu küpsist.

 

Mis on küpsised?

Küpsis on väike tekstifail, mille brauser salvestab kasutaja seadmesse. Küpsised ei ohusta mitte mingil viisil teie faile ega seadet. Küpsised jagunevad püsiküpsisteks ja ajutisteks küpsisteks. Püsiküpsised salvestatakse teie seadmesse eelmääratud ajaks, mille järel need kustutatakse – kas automaatselt või kui te ise kustutate küpsised oma brauserist. Ajutised küpsised salvestatakse teie seadmesse ainult meie veebiteenuse kasutamise ajaks ja need kustutatakse brauseri sulgemisel.

 

Miks ja kuidas me küpsiseid kasutame?

Kasutame küpsiseid parema kasutajakogemuse loomiseks, meie veebiteenuse kasutamise jälgimiseks ja parema teenuse osutamiseks. Näiteks saame oma veebiteenuses küpsiste abil meelde jätta teie valitud keeleseaded. Nii ei pea te meie veebiteenust kasutades neid iga kord uuesti valima. Teisisõnu, saame parandada oma veebiteenuse sisu ja funktsioone ning kõrvaldada teenuse mistahes tõrked. Kasutame küpsiseid ka turundustegevuses kindlatele kasutajatele reklaami suunamiseks. See võimaldab meil pakkuda sisu, mis teile kõige enam huvi pakub. Samuti mõõdame oma veebiteenuse ja -lehtede köitvust.

 

Küpsiste abil kogutud andmed hõlmavad muu hulgas IP-aadressi, seadme ja brauseri tüüpi ning brauseri asukohariiki. Siiski ei võimalda küpsiste abil kogutud andmed tuvastada teie isikut ja me ei seosta neid mistahes isikuandmetega, mis võivad olla kogutud mõne teise kanali kaudu. 

 

Kuidas küpsiste kasutamist keelata ja küpsiseid kustutada?

Enamikus brauserites on küpsised vaikimisi lubatud. Siiski on brauseri või seadme seadetes võimalik küpsised keelata ja kustutada. Küpsiste keelamise ja kustutamise korral väheneb meie veebilehe kasutusmugavus ning veebileht ei jäta enam midagi meelde, näiteks teie keeleseadeid. Brauseriküpsiste kustutamise korral eemaldatakse vastavad küpsised, kuid see ei keela küpsiste edaspidist kasutamist.

 

Teise võimalusena võite veebilehtede brausimiseks valida inkognito- või privaatse brausimise režiimi.

 

Siin on esitatud enamlevinud brauserite küpsiste kustutamise juhised: Internet Explorer, Mozilla Firefox, Google Chrome ja Safari.

 

Kolmanda osapoole küpsised ja kogutavad andmed

Peale oma küpsiste kasutame veebiteenuses ka kolmanda osapoole küpsiseid.

Kolmanda osapoole küpsised kuuluvad kolmandatele isikutele, nt veebianalüütika teenuse osutajatele. Sihtreklaamiks ning meie veebiteenuse mõõte- ja analüüsiandmete kogumiseks kasutame muu hulgas Google Analyticsi küpsiseid.

 

Kolmandad isikud saavad kolmanda osapoole küpsiste kaudu kogutud andmete abil kasutaja tuvastada. Kolmandate isikute teenustele kehtivad nende enda küpsiste kasutamise ja isikuandmete kaitse põhimõtted, mistõttu Orion ei vastuta kolmanda isiku tehtava andmekogumise ja -töötluse eest.

 

Soovi korral on võimalik Google Analyticsi küpsised blokeerida, siit saate brauseriplugina alla laadida: (https://tools.google.com/dlpage/gaoptout?hl=en). Küpsiste blokeerimiseks ja jälgimiseks võite kasutada ka muid instrumente ja pluginaid.

 

Lubame oma veebiteenuses kasutada sotsiaalmeedia pluginaid, mis võimaldavad näiteks külastada meie sotsiaalmeedia lehekülgi ja kasutada jagamisnuppe. Nende teenuste kohta kehtivad sotsiaalmeedia teenuse osutaja teenusetingimused. Siin on esitatud Google’i, Facebooki, Twitteri ja YouTube’i teenusetingimused.

 

Muudatused

Orion jätab endale õiguse teha küpsiste kasutamise põhimõtetes muudatusi, kui see tuleneb muudetavatest õigusaktidest või muudest asjaoludest.